oficiální stránka

Ať je hudba tvůj lék

12. 9. 2018
Ať je hudba tvůj lék

Hola amigos! Mám za sebou v posledních dnech hodně cestování, a protože spoustě z vás neuniklo, že mívám v letadle nebo autobuse v uších sluchátka, říkal jsem si, že vám napíšu něco víc o tom, jak to mám s hudbou a proč nasazená sluchátka neznamenají, že bych se spoluhráči nebyl kamarád. :-)
Fakt je, že povídat si v kuse třeba tři hodiny v letadle nevydrží nikdo. A v takovém případě je hudba ideální. Baví mě a rád poslouchám písničky, které mají nějakou energii, zvednou mi náladu a dokáží mě nakopnout. Nemám jeden vyhraněný styl, ale třeba pomalejším písničkám se vyhýbám.
Když přijíždíme na stadion a jdeme do kabiny, nejsou sluchátka v mých uších nějaká frajeřina – mám je pro to, abych se trochu uzavřel do takové své bubliny, nevnímal tolik okolí a už myslel jen na zápas. Když vejdu do kabiny, odkládám je, ale někteří hráči se s nimi jdou třeba ještě protáhnout.
Cestou od autobusu si pravidelně pouštím písničku Nebuď tragéd od Majka Spirita, je to můj rituál, dělám to vlastně pokaždé. Něco z té písničky cítím a uklidňuje mě to. Majka Spirita vůbec poslouchám hodně, má skvělé texty, ze kterých si můžete něco vzít, donutí vás to zamyslet se. Tohle je asi docela individuální, ale mě konkrétně se vždycky jeho texty dotknou. A když už je text písničky v jazyce, kterému rozumím, potřebuju, aby byl dobrý, to mě baví.
Takže když teď koukám na playlist, který mám v mobilu, zjišťuju, že právě proto tam mám hodně písniček od českých a slovenských autorů. Takže třeba Ben Cristovao, rapper Ektor, ale mám tam něco i od Kabátů, a pak samozřejmě i zahraniční interprety, jako třeba Linkin Park.
Naopak doma jsme zvyklí hudbu poslouchat spíš jako kulisu, zapneme rádio a moc neřešíme, co zrovna hraje. Ve Španělsku teď frčí spousta latinsko-americký songů, napřikad populární Maluma, nebo písničky od Jennifer Lopez a Becky G, to tady hraje všude. A my to máme rádi, takže si nestěžujeme.
Teď, když víte, co poslouchám rád já, by mě zase naoplátku zajímalo, která písnička nakopne vás. Dejte mi vědět do komentářů, jsem zvědavý, co byste mi poradili!