oficiální stránka

Derby je naše!

12. 6. 2020
Derby je naše!

Hola amigos!
Obnovený start ligy se nám povedl skvěle, včera v noci jsme vyhráli v derby nad Betisem 2:0 a já mám fakt velkou radost, že jsme to zvládli, i když jsme kvůli bezpečnostním opatřením hráli na prázdném stadionu bez diváků. Bylo to smutné, protože takový zápas by si plné hlediště zasloužil, ale nedalo se nic dělat. Věděli jsme dopředu, že se na to musíme připravit, a teď už je jasné, že jsme se připravili dobře.
Kvůli těm bezpečnostním opatřením to byl vůbec zvláštní zážitek. Museli jsme jet na stadion z hotelu rozdělení na dvě skupiny ve dvou autobusech, cestou jsme museli mít roušky, před zápasem nám ještě měřili teplotu, o poločase jsme se pak museli všichni povinně převléknout, což já třeba normálně nedělám. Ale jinak tam už nic speciálního nebylo.
Měl jsem ze všech pocit, že jsme dobře věděli, o co hrajeme, a od začátku jsme si za tím šli. S koncentrací problém nebyl, na hřišti jsme se dobře slyšeli, jak tam bylo ticho, mohli jsme si říkat věci, které si normálně v té vřavě na stadionu nemá cenu říkat. To nám taky hodně pomohlo. Vstoupili jsme do zápasu dobře a celkově jsme ho odehráli, jak jsme chtěli, celý zápas jsme měli pod kontrolou a i fyzicky jsme na tom byli dobře, takže jsem rád, že to takhle dopadlo. Na nějaké slavení to ale není, čeká nás ještě deset dalších zápasů v rychlém sledu, a hned v pondělí další.
Vyhrát derby a nesmět to oslavit s fanoušky je vždycky smutné a mrzí to, ale bohužel ta situace je taková, jaká je. Ale věřím, že jsme té části Sevilly, která je naše, udělali radost, že jsme jim udělali hezký večer a po dlouhé době jim přinesli pozitivní emoce, což se teď, když se život ve Španělsku zase začíná vracet do normálu, hodí. Díky všem za podporu!