oficiální stránka

Jak se chytá v zimě?

23. 11. 2018
Jak se chytá v zimě?

Hola amigos! Po týdnu s reprezentací se už zase tvrdě připravuju v Seville na náš nedělní zápas s Valladolidem a řeknu vám, že tentokrát byl ten návrat příjemný nejen díky dobrým výsledkům. Těšil jsem se totiž, že se po té zimě, co už panuje v Česku, zase trochu ohřeju. V Seville je přes den pořád příjemně, kolem 18 stupňů. Teď sice přišlo období dešťů, a když tady začne pršet, tak opravdu leje jako z konve :-) Když si ale vzpomenu na tu zimu v pondělí večer při zápase se Slováky, tak je déšť ještě zlatý.
Tak jsem si říkal, že vám napíšu něco o tom, jak mě teplota ovlivňuje v tréninku a při zápase. Rukavice musím mít tak jako tak, ale jinak je všechno jinak. V zimě, jakou jsem zažil teď s reprezentací, je nejdůležitější se opravdu dobře rozcvičit a zahřát, aby se mi pak při nějakém špatném pohybu nepřihodilo svalové zranění. Toho se teď v Seville tolik bát nemusím. Rozcvičit se samozřejmě musím taky, ale tady nehrozí, že by mi svaly zase prochladly. Nejhorší je to v tréninku, protože jsou tam pasáže, kdy se hra zastaví, aby trenér něco vysvětlil, a to pak prochladnete opravdu rychle. V zápase naštěstí zimu tolik nevnímám, i když si vzpomínám, že jsme jednou s Basilejí hráli v Bernu, kde bylo při utkání asi minus deset, a to už bylo opravdu na hraně.
Největší teplotní šok ale pro mě stejně byl můj letní přestup do Sevilly! Upřímně jsem opravdu nečekal, že tady bude takové vedro, takže mi chvíli trvalo, než jsem si na to zvykl. Bylo to rozhodně horší než to, že jsem teď byl v Česku, kde byla zima, protože v ní jsem vyrůstal, takže to nebylo nic nového.
Ve Španělsku jsem si úplně odvykl chytat v podvlíkacím termo tričku, chytám jen v dresu. Teď proti Slovensku jste si možná všimli, že jsem termo triko zase měl, ale to nebylo ani tak kvůli zimě. Nové dresy od Pumy mají jen krátký rukáv, ve kterém jsem nikdy nebyl zvyklý chytat, takže to bez jedné vrstvy navíc nešlo. Možná, že byste čekali, že tohle chladné počasí nějak zasáhne i do regenerace, ale překvapivě ani ne. Někteří kluci chodí po zápase víc do sauny, aby se zahřáli, ale já paradoxně i po Slovensku šel na deset minut do ledové vody, jak jsem zvyklý. :-)
Ono ale nemusí rovnou mrznout, abyste poznali, že je opravdu zima. Na mysli mám vlastnosti míče. Když je chladno tak je tvrdší, má jiný odskok a celkově letí trochu jinak. V neděli proti Valladolidu nám to ale snad nehrozí. :-) Tak mi držte palce!