oficiální stránka

KDO JE KDO: Daniel Espartero

29. 1. 2019
KDO JE KDO: Daniel Espartero

Hola amigos!
Máme za sebou konečně příjemný výsledek, v sobotu jsme porazili Levante 5:0, já se snad navíc také zbavil virózy, která mě trápila posledních několik dní, takže je čas na nový blog!
A v něm bych vás chtěl opět vzít do zákulisí klubu a mého života a ukázat něco, co normálně jako fanoušci neuvidíte. V takovém miniseriálu vám ukážu důležité lidi, kteří mi v Seville pomáhají a bez kterých si to tady neumím představit. Možná vás překvapí, kolik jich je! :-)
Začnu člověkem, který mi byl hlavně loni v létě po přestupu úplně nejblíž. Jmenuje se Daniel Espartero a vidíte ho na téhle fotce. Je to kluk, který se stará o nás hráče. Když něco potřebujeme, jdeme na za ním. Cokoliv, co nejsem schopný zařidit sám, s tím mi Dani vždycky ochotně pomůže.
Když jsem byl v Seville jen pár dní a ještě jsem bydlel na hotelu, každý den mě vyzvedával, vozil mě na tréninky a zase zpátky. A takhle se dnes stará zase o další nové kluky. Mně pak pomáhal sehnat dům nebo se mnou jezdil na úřady, když jsem potřeboval vyřídit doklady. Dani je Španěl, bývalý novinář a mluví anglicky a francouzsky, což je ohromná pomoc, protože ve Španělsku je to obecně s angličtinou trochu horší, takže bych se bez něj neobešel.
Byl vlastně první, komu jsem volal, když jsme potřebovali jet s dcerou do nemocnice, byl taky asi úplně první, kdo mi vysvětlil všechny pravidla uvnitř klubu – třeba to, že při příchodu na trénink musíme všichni odevzdat mobily, abychom se v kabině nerozptylovali a bavili se spolu.
Myslím, že jsme se docela sblížili, znají se dobře i s manželkou a naše Nikča ho má hrozně ráda. Dřív jsme asi byli v kontaktu častěji, přece jenom teď už se celkem domluvím španělsky a většinu věcí si zařídím sám, ale když třeba jedu s autem do servisu a potřebuju tam vyzvednout, volám Danimu. Nebo když potřebuju lístky na nějaké zápasy, zařizuje to taky Dani.
Tak, to byl první člověk, kterého jsem vám chtěl představit. Schválně mi do komentářů napište, kdo další v klubu by vás zajímal! Mějte se krásně!