oficiální stránka

Nepovedený start do Ligy Národů

8. 9. 2018
Nepovedený start do Ligy Národů

Ahoj lidi, mám za sebou s národním týmem porážku 1:2 v úvodním zápase Ligy národů s Ukrajinou, o které se toho napsalo už dost, tak k tomu řeknu jediné: Štve mě to, ale pořád našemu týmu věřím, nic nebalíme a jedeme dál. Věřím, že jsme schopni to v dalších zápasech napravit.
V pondělí nás čeká přátelák v Rostově s Ruskem, a protože je tenhle reprezentační sraz trochu netypický, říkal jsem si, že vám popíšu, jak to na něm vypadá a funguje. Nezvyklé to bylo pro mě tím, že jsem se k týmu připojil se zpožděním až v pondělí večer, v úterý jsme se letadlem přesouvali do Zlína, ve středu jsme trénovali v Uherském Hradišti a ve čtvrtek se hrál zápas, po kterém jsme se nevraceli do Prahy, ale zůstali jsme až do dneška ve Zlíně. Dneska na Moravě absolvujeme ještě jeden trénink, pak se přesuneme do Brna, odkud večer odletíme do Ruska.
Oba zápasy jdou rychle po sobě, v tom je to podobné jako v klubu. Největší rozdíl je asi v taktické přípravě, které se v reprezentaci logicky věnujeme víc, protože spolu nejsme každý den, takže proto tady teď trávíme víc času u videa. Pro mě je to jiné ještě v tom, že když jsem v hotelu, mám trochu víc volného času, takže jsem toho využil k tomu, abych se učil španělštinu. Připravil jsem si něco i na dnešní let do Ruska, snažím se vždycky čas v letadle nějak využít, abych to nezabil jen tím, že si pustím nějaký seriál. Cítím, že se ve španělštině posouvám, ale větší pokrok asi udělám až s učitelem, kterého si chci v Seville vybrat po návratu od reprezentace.
Volný čas jsem dnes také využil k tomu, abych se viděl s rodiči a bratrem, kteří za mnou přijeli a strávili se mnou celé odpoledne. Když nepočítám těch deset minut, kdy jsme se před dvěma týdny krátce potkali v Olomouci, neviděli jsme se strašně dlouho. Zašli jsme na jídlo a já měl fakt velkou radost, že jsem je všechny viděl. Teď už se ale zase přepínám do zápasového režimu, večer odlétáme do Ruska a já jsem moc zvědavý, jak ten pondělní zápas bude probíhat. V Rusku je po povedeném mistrovství světa euforie a hlad po fotbale, takže bude nejspíš vyprodáno a určitě také skvělá atmosféra. Tak nám fanděte a držte palce!