oficiální stránka

První porážka ve skupině EL

13. 12. 2019
První porážka ve skupině EL

Hola amigos!
Včerejší porážku v Evropské lize s Apoelem jsem sledoval jen v televizi doma v Seville, takže vám musím říct, že to byl nezvyklý pocit. Vlastně jsem to zažil poprvé od zranění loni na jaře, jinak jsem obvykle aspoň na stadionu. Trenér ale chtěl pár hráčů šetřit, protože už o nic nešlo a cesta na Kypr je ze Sevilly opravdu dlouhá, takže nás ve Španělsku zůstalo hodně.
Prohráli jsme 0:1, každá porážka samozřejmě bolí i takhle na dálku, navíc jsme prohráli poprvé po 11 zápasech, což je samozřejmě škoda. Ale naštěstí jsme stejně měli postup i první místo v tabulce dávno jisté, takže to bolí o trochu méně.
Navíc všechno v Evropské lize začíná teprve nyní, do cíle máme ještě daleko. Loni jsme v základní skupině bojovali o postup až do posledního kola, teď bylo rozhodnuto po čtyřech zápasech, takže se na papíře může zdát, že jsme silnější, ale to se popravdě těžko srovnává. Každopádně věřím, že těch loňských zkušeností využijeme a nezopakujeme to naše loňské vyřazení.
Uvidíme, jak nám bude přát los. Losuje se v pondělí po obědě a nám jako nasazanému týmu hrozí soupeři, jako je Leverkusen, Kluž, Olympiacos nebo Šachtar Doněck. Podle mě určitě dostaneme AS Řím, protože tam dlouho působil náš sportovní ředitel Monchi, takže je to jasné :-) Ne, ale teď vážně - chtěl bych se vyhnout dlouhému cestování, takže bych nechtěl Doněck, taky bych asi nemusel zrovna do Anglie, kde nám hrozí Wolves, a ze sportovního hlediska by nebyl úplně nejlepší ani takový Olympiacos. Tak nám držte palce, ať nám přeje štěstí, a klidně mi dejte vědět, jaký soupeř by se vám pro nás líbil. Nás ale ještě předtím čeká jeden úkol. Porazit v neděli doma Villarreal!