oficiální stránka

Regenerace

24. 10. 2018
Regenerace

Hola amigos, zítra nás se Sevillou čeká pohárový zápas s tureckým Akhisarsporem, a pokud dobře počítám, bude to pro mě už 20. zápas v téhle sezoně. To je teď na konci října docela dost, rozhodně víc, než jsem byl zvyklý třeba v Basileji, kde jsme většinou nehráli tolik zápasů v předkolech evropských pohárů. Navíc jsem dřív také tolik nechytal za reprezentaci.
Takže jsem si říkal, že vám dnes něco napíšu o tom, jak regeneruji. Hrajeme skoro každý třetí den a pokud toho chcete odehrát co nejvíce, bez kvalitní regenerace se to už dnes prostě neobejde. To, co vidíte na téhle fotce, je hodně důležitá součást – ledová voda, do které musíme povinně po každém zápase nebo tréninku na deset minut. Ta voda není jen studená, ale je fakt ledová. Pomáhá nám to, aby se případné prasklinky nebo narušení ve svalech zatáhly a svaly se rychleji zregenerovaly.
V Seville máme také kryokomoru, kterou nejspíš znáte, protože do ní určitě někdo z vás také chodí. Je to místo, kde je zhruba minus 140 stupňů, kam si vlezete na pár minut, což na vás má blahodárné účinky. V našem případě je jen kryokomora menší, je to zařízení velké jak telefonní budka, která je jen pro jednoho, a my do ní musíme povinně na tři minuty po každém zápase. Takže mě to čeká zase v pátek. Zároveň máme po každém tréninku připravený takový speciální drink plný vitaminů a někdo také chodí na masáže. Někteří kluci na ně chodí před tréninkem, po tréninku i před zápasy, ale povinné to není. Já na to nikdy zvyklý nebyl, na masáž jdu většinou až v případě, že to opravdu hoří, takže na ně dobrovolně nechodím.
Ono jsou totiž při regeneraci nakonec stejně nejdůležtější ještě jiné dvě věci. Kvalitní jídlo a dostatečně dlouhý spánek. Protože když se dost nevyspíte, můžete dělat co chcete, chodit na masáže nebo do kryokomory, ale nakonec je to stejně zbytečné. Nevím, jestli je to vědecky podložené, ale já to na sobě každopádně cítím. Takže se snažím spát minimálně osm hodin denně a to si důsledně hlídám. Spousta z vás určitě také sportuje, tak mi do komentářů dejte vědět, co nejvíc využíváte v regeneraci vy!