oficiální stránka

Trénink za časů koranaviru

9. 4. 2020
Trénink za časů koranaviru

Hola amigos!
Hrozně to letí, ale zítra to budou už čtyři týdny, co jsem zavřený doma a nekopl jsem do balonu. Je to hrozně zvláštní pocit, který vlastně zažívám v kariéře úplně poprvé, protože ani přes léto nejsem bez fotbalu tak dlouho. Takže co je u mě nového?
Všichni v první řadě čekáme, co bude dál. Situace kolem epidemie koronaviru ve Španělsku pořád není dobrá, takže fotbal teď není to nejdůležitější. I tak se ale řeší, co bude s letošní sezonou, viděl jsem nějaké úvahy, že nejzazší termín, kdy by se mohla liga znovu rozeběhnout, je konec června. Nejhorší je ta nejistota, že nevíme, na čem jsme. Za mě by bylo nejlepší, aby se řeklo, že když se nezačne hrát třeba do konce května, sezona se ukončí. Nebo ať se to radši ukončí rovnou a rozjedeme to naplno až od nové sezony. Bylo by to smutné, ale pořád lepší než ta nejistota.
Fotbal opravdu zažívá těžké chvíle, kluby po celé Evropě přišly ze dne na den o svoje příjmy, řeší se platy hráčů, všechny smlouvy, které končí teď v červnu, se automaticky prodlužují, což taky způsobí určitě dost zmatků. My to ale zvládneme a věřím, že to zase bude dobré!
Celý tým teď pokračuje v individuální přípravě a návrat do společného tréninku se stále odkládá. Funguje to tak, že máme od klubu aplikaci v mobilu, do které dostaneme vždy tréninkový plán, a ten musíme splnit. Jsou tam speciální golmanské cviky, různé posilování, kvůli kterému jsem si na zahradě udělal takovou svojí posilovnu, a do toho párkrát týdně běhání. Ve Španělsku pořád platí přísná karanténa, takže jít běhat ven nepřipadá v úvahu, protože z domů můžete jen v případě, že jedete k doktorovi, nakoupit nebo do práce. Většinou trénujeme jednofázově, ale občas máme i dvě jednotky denně. A musím říct, že mě to zabere víc času, než když trénujeme dohromady.
Klub mě taky hodně využívá na sociálních sítích, protože to je jediný způsob, jak teď zůstat v kontaktu s fanoušky. Takže jsem dělal živé rozhovory na Instagramu klubu, točil jsem, jak vypadá můj den, zapojil jsem se do projektu, kdy současní hráči volají legendám Sevilly, a nebo jsem také osobně popřál k narozeninám pár fanouškům.
Takže se rozhodně nenudím, dny mi utíkají rychleji než dřív, ale fotbal to stejně nenahradí, strašně mi chybí to vzrušení, které zažijete jen při zápase. Tak snad už se brzy zase dočkám!