oficiální stránka

Trilogie s Bilbaem

11. 1. 2019
Trilogie s Bilbaem

Hola amigos! Zdravím vás, tentokrát ze severu Španělska (proto ta bunda na fotce) z Bilbaa! Včera jsme tady odehráli první pohárový zápas, a protože v Bilbau hrajeme shodou okolností i v neděli ligové utkání, nemělo cenu se vracet zpátky do Sevilly, a tak jsme tu zůstali. Dnešní dopoledne jsem tak využil k procházce po městě a byl jsem se mrknout i na slavné Guggenheimovo muzeum.
Je to docela vtipné, ale během jednoho týdne odehrajeme s Bilbaem hned tři zápasy, ten třetí totiž bude pohárová odveta příští týden ve středu v Seville. Do ní jsme si včera vytvořili dobrý výsledek, vyhráli jsme 3:1. Místo mě chytal Juan Soriano, takže jsem všechno sledoval jen z lavičky. Hráli jsme dobře, takže věřím, že to ve středu doma dotáhneme a postoupíme do čtvrtfinále.
Pro mě to bylo včera takové déjà vu, protože jsem se sem vrátil po šesti letech, kdy jsme tady v Evropské lize uhráli se Spartou remízu 0:0. Tehdy se ale hrálo ještě na starém stadionu a ten nový, kde jsme nastoupili včera, se teprve stavěl. A ještě jedna zajímavost – věděli jste, že podle nepsaného pravidla můžou za Bilbao nastupovat jenom hráči, kteří se narodili nebo vyrostli v Baskicku? To je vlastně stejné, jako kdyby za Baník nastupovali jen hráči narození na Ostravsku…
Já si to nejspíš na vlastní kůži proti nim vyzkouším v neděli, kdy čekám úplně jiný zápas. Jednak proto, že včera jsme věděli, že se teoreticky nemusíme nikam tlačit, protože se o postupu bude rozhodovat stejně až příští týden, zatímco teď jde o hodně a oba týmy potřebují nutně vyhrát. My kvůli tomu, že to je kolem čtvrtého místa v tabulce hodně nabouchané, a Bilbao zase že je jen pár bodů nad sestupem. Druhý důvod jsou sestavy. Čekám, že v neděli nastoupí trochu jiné týmy, na obou stranách včera třeba nechytali gólmani, kteří chytají v lize. Za Bilbao navíc nenastoupil ani záložník Iker Muniain a čekám, že v něděli nastoupí i Iñaki Williams. Tím se možná změní i taktika. Včera hráli rychle nahoru, protože měli vepředu vysokého útočníka, ale v neděli bude hrát někdo jiný, takže jiná bude asi i samotná hra. Je to každopádně neobvyklá situace.
Ale já už ji jednou zažil. Se Spartou jsme na jaře 2013 také hráli třikrát s Olomoucí. Také to bylo dvakrát venku a jednou doma, jen s tím rozdílem, že jsme na Olomouc narazili během dvou týdnů a před posledním zápasem jsme odehráli ještě derby se Slavií. Každopádně všechny tři zápasy jsme tehdy zvládli, v poháru jsme vyhráli dvakrát 4:2 a v lize 3:0. A asi se nebudete divit, když řeknu, že bych se vůbec nezlobil, kdyby se historie opakovala i teď v našem případě s Bilbaem. Užijte si víkend a držte nám palce!