oficiální stránka

Zlatý míč ČR

31. 5. 2019
Zlatý míč ČR

Hola amigos!
Je toho poslední dny tolik, že si člověk ani pořádně nestíhá uvědomovat, co se vlastně děje! :-) Včera jsem v pražském kinu MAT převzal tuto nádhernou trofej! Zlatý míč je novinářská anketa, která reflektuje výkonnost za jednu sezónu. Po první polovině soutěže jsem měl poměrně velký náskok, který se mi nakonec podařilo uhájit s náskokem 95 bodů před druhým Tomášem Součkem. Upřímně bych si s ním ale tuto trofej klidně prohodil výměnou za chycenou penaltu ve vzájemném souboji se Slavií, která nás mohl poslat dále...
Nikdy jsem nepřeceňoval význam individuálních trofejí v týmovém sportu, a tak se sluší poděkovat všem mým spoluhráčům v Seville i národním týmu! Podzimní část byla z mého pohledu úspěšnější. Na jaře jsem se i kvůli zranění nemohl zúčastnit všech zápasů a navíc se nám nepodařilo naplnit předsezonní cíle. Určitě to ale není tak, že bych z toho neměl radost! Když se podívám na předchozí vítěze, kteří jsou vyražení na poháru, nechce se mi věřit, že je tam nyní i moje jméno! Dvanáctkrát za posledních 14 let ovládl anketu Petr Čech, který je mým velkým vzorem. Tento rok se v první desítce umístili hned 4 brankáři, což vnímám jako obrovský úspěch české brankářské školy a důkaz, že zde trenéři odvádí kvalitní práci!
Vím, že to teď bude znít zvláštně, ale cítím, že se pořád můžu ještě zlepšovat! Osobně se cítím skvěle, zdraví drží a už se moc těším na následující kvalifikační zápasy!