oficiální stránka

Kdo s koho

2. 5. 2019
Kdo s koho

Hola amigos!
Nikdo nám nemusí připomínat, o co v posledních třech kolech La Ligy hrajeme, ale když jsem včera a předevčírem sledoval semifinálové zápasy Ligy mistrů, znovu jsem si uvědomil, jak je pro nás důležité, abychom závěr sezony zvládli a skončili na čtvrtém místě. Rozdíl mezi Ligou mistrů a Evropskou ligou je velký, skoro bych řekl až propastný. A ve Španělsku tenhle rozdíl pozná v praxi čtvrtý a pátý tým – ze čtvrtého místa se jde do Ligy mistrů, z pátého, kde jsme momentálně my, se jde už do Evropské ligy. Žádné předkolo Ligy mistrů, karty jsou zkrátka rozdané jasně.
Se čtvrtým Getafe, které má stejně bodů jako my, máme bohužel horší vzájemné zápasy, takže pokud se máme za dva týdny radovat z místa v Lize mistrů my, potřebujeme ve zbylých třech zápasech uhrát o bod víc než oni. Myslím, že to bude napínavé až do posledního kola, takže pokud mi budete držet palce, musíte kromě výsledků Sevilly sledovat ještě Getafe, a dost možná i šestou Valencii, která na nás sice teď ztrácí tři body, ale pořád také není ze hry.Těžko říct, kdo z nás tří je na tom teď líp, ale pevně doufám, že je to Sevilla. Getafe hraje hodně ze zabezpečené obrany, když už nevyhrají, aspoň remizují, protože mají druhou nejlepší obranu v lize, tak nedostávají moc gólů. Valencie se v poslední době zlepšila, vytvářejí si dost šancí, ale zase mají náročný program, protože hrají ještě semifinále Evropské ligy a Španělský pohár.
Dobré je, že máme s Getafe podobně těžký los. My i oni hrajeme dvakrát doma a jednou venku, oni jedou do Barcelony, my zase na stadion Atlétika Madrid, což jsou v obou případech soupeři, kteří už mají první, respektive druhé místo jisté, a i zbylé zápasy máme podobně těžké. Občas si říkám, jaká je škoda, že jsme si to na začátku roku pokazili, protože v jednu dobu jsme měli na Valencii náskok 10 bodů a podobný rozdíl byl i mezi námi a Getafe, jenže v lednu, únoru a březnu jsme moc nevyhrávali venku, a tam se to bohužel zlomilo. A teď je z toho takovéhle drama. Jako v posledním kole – my jsme prohráli, Valencie také a Getafe mohlo jít do trháku, jenže naštěstí také prohrálo.
Jsou to nervy, ale já věřím, že to dobře dopadne a příští sezonu si Ligu mistrů užiju i jinak než v televizi. Nejsem typ hráče, kterého by nějak stresovalo, že to nemáme jen ve svých rukách a že musíme čekat i na zaváhání soupeře. Neovlivním to, tak se snažím být klidný a soustředit se hlavně na nás, abychom to zvládli. Tohle naše třídílné finále začíná zítra večer doma proti Leganesu, tak mi držte palce! Jo a v neděli samozřejmě můžete fandit i Gironě, se kterou hraje Getafe.